O hloupé žábě

 

O hloupé žáběVtipný kreslený klip o farmáři, který se svým banjem jde nakoupit do krámu. Dorazí k mostku přes řeku a vidí tam žábu, která přeskakuje potok tam a zpět. A tak si ke své chytlavé melodii začne vymýšlet slova – o žábě, co přeskakuje potok. Zpěvák jde ale dál a dojde ke krámku, kde nechce zaplatit, dokud si všichni neposlechnou písničku, k níž právě vymyslel slova. V poslední sloce písničky doplní, že se právě nalévá limonáda – a to úplně zadarmo!

 

O hloupé žábě

Do krámu pak rychle míří děti, mámy s pánvičkami, krávy, slepice, dokonce stodoly se vybourají ze základů, tráva se sama natrhá, potok odbublá a všichni zpívají. Ze vzniklého prázdna přiskotačí i tupá žába, která se pýchou nafoukne tak, že praskne. Celý obchůdek se vznese do vzduchu a pak všichni pomalu klesají k zemi, ale už do svých domů a postelí a jen vzpomínají na hezké zážitky z popíjení limonády.

 

O hloupé žáběPříjemná kresba, líbivá folková písnička skvěle zazpívaná W. Matuškou. „Je most a příkop a přes vodu v něm si žába skáče, tam a sem, inu, hloupá žába, nic víc neumí.“

Text:[warning]

Je most a příkop přes vodu, a v něm

si skáče žába tam i sem,

inu hloupá žába nic víc neumí.

Neví že to v blátě klouže

teď jí hlava kouká z louže,

a kdo je chytrý ten mi rozumí.

Tak se i člověk moji drazí,

po hříchu, po hříchu

dostane někdy do nesnází

pro pýchu, pro pýchu.

Je jak ta žába co nic kloudně

neumí, neumí

a kdo je chytrý , ten mi rozumí.

[/warning]

Napsat komentář